BZT03C30-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT03C30-TR
Description:
TVS DIODE 24VWM 42.2VC SOD57
Payment:
In Stock : 24761
Series BZT03
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±6.67%
Power - Max 1.3 W
Product Status Active
Base Product Number BZT03C30
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-57
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 22 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA