BZT03C33-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT03C33-TAP
Description:
TVS DIODE 27VWM 46.2VC SOD57
Series BZT03
Package Cut Tape (CT)
Tolerance ±6.06%
Power - Max 1.3 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case SOD-57, Axial
Product Status Active
Base Product Number BZT03C33
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-57
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 24 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA