BZT03C39-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT03C39-TAP
Description:
TVS DIODE 33VWM 54.1VC SOD57
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1161
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series BZT03
Package Cut Tape (CT)
Tolerance ±5.13%
Power - Max 1.3 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case SOD-57, Axial
Product Status Active
Base Product Number BZT03C39
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Operating Temperature 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-57
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA