BZT03C39-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT03C39-TR
Description:
TVS DIODE 33VWM 54.1VC SOD57
Payment:
In Stock : 29999
Series BZT03
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5.13%
Power - Max 1.3 W
Product Status Active
Base Product Number BZT03C39
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Operating Temperature 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-57
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA