BZT52B10-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT52B10-E3-08
Description:
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 18305
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZT52
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 410 mW
Product Status Active
Base Product Number BZT52B10
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7.5 V