BZT52B13-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT52B13-E3-18
Description:
DIODE ZENER 13V 410MW SOD123
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZT52
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 410 mW
Product Status Active
Base Product Number BZT52B13
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V