BZT52B30 RHG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZT52B30 RHG
Package:
SOD-123F
Description:
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123F
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 500 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123F
Product Status Active
Base Product Number BZT52B
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-123F
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA