BZT52B3V3-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT52B3V3-G3-18
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZT52-G
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 410 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Base Product Number BZT52B3V3
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V