BZT52C11K
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZT52C11K
Package:
SOD-523F
Description:
SOD-523F, 200MW, 5%, SMALL SIGNA
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Product Status Active
Base Product Number BZT52C
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-523F
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V