BZT52C15S RRG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZT52C15S RRG
Package:
SOD-323F
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323F
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 14799
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-90, SOD-323F
Product Status Active
Base Product Number BZT52C
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA