BZT52C22-G
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZT52C22-G
Package:
SOD-123
Description:
SOD-123, 350MW, 5%, SMALL SIGNAL
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 350 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Base Product Number BZT52C
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA