BZT52C24-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT52C24-E3-18
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 24V 410MW SOD123
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8689
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZT52
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 410 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Base Product Number BZT52C24
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 18 V