BZT52C3V9-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZT52C3V9-HE3-18
Package:
SOD-123
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 410 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Last Time Buy
Base Product Number BZT52C3V9
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V