BZX384B13-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX384B13-E3-18
Description:
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX384
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX384B13
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V