BZX384B3V3-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX384B3V3-G3-18
Package:
SOD-323
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX384-G
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-76, SOD-323
Product Status Active
Base Product Number BZX384B3V3
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V