BZX384C18-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX384C18-E3-08
Description:
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 12400
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX384
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX384C18
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V