BZX384C30-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX384C30-E3-18
Description:
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX384
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX384C30
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 21 V