BZX384C4V7-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX384C4V7-HE3-18
Description:
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series Automotive, AEC-Q101, BZX384
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX384C4V7
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V