BZX384C9V1-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX384C9V1-E3-18
Description:
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX384
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX384C9V1
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V