BZX584C24-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX584C24-HG3-08
Description:
DIODE ZENER AUTO 300MW SOD523
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 11439
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series Automotive, AEC-Q101, BZX584C
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Product Status Active
Base Product Number BZX584C
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V