BZX584C33-V-G-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX584C33-V-G-08
Package:
SOD-523
Description:
DIODE ZENER 33V 200MW SOD523
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX584C-V-G
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-79, SOD-523
Product Status Obsolete
Base Product Number BZX584C
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.1 V