BZX585B30 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZX585B30 RKG
Package:
SOD-523F
Description:
DIODE ZENER 30V 200MW SOD523F
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX585B3
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-523F
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 21 V