BZX585B3V3 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZX585B3V3 RKG
Description:
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD523F
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Product Status Active
Base Product Number BZX585B3
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-523F
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 1 V