
onsemi
Product No:
BZX79C10
Manufacturer:
Package:
DO-35
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DIODE ZENER 10V 500MW DO35
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1824
1.824
100
0.096805
9.6805
500
0.063688
31.844
1000
0.04331
43.31
2000
0.039064
78.128
5000
0.033962
169.81
10000
0.02887
288.7
50000
0.025479
1273.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 500 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZX79C10 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 100 mA |