BZX84B13-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX84B13-E3-08
Package:
SOT-23-3
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 14710
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series BZX84
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status Active
Base Product Number BZX84B13
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V