
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
BZX84C4V3-E3-18
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.14725
1.4725
100
0.071725
7.1725
500
0.059869
29.9345
1000
0.041591
41.591
2000
0.036052
72.104
5000
0.03344
167.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Series | BZX84 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 300 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZX84C4V3 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 90 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.3 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 1 V |