BZY55C30
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZY55C30
Description:
0805 (CERAMICS), 500MW, 5%, SMAL
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Base Product Number BZY55
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package 0805
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 22 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 mA