
KEMET
Product No:
C0402C129B5GAC7867
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER SMD 0402 1.2PF .1PF% COG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
10
0.1444
1.444
50
0.09595
4.7975
100
0.08151
8.151
500
0.05757
28.785
1000
0.050369
50.369
2500
0.047975
119.9375
5000
0.044374
221.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | SMD Comm C0G |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1.2 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | C0402C |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |