
KEMET
Product No:
C0402C330K3HAC7867
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 33PF 25V X8R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03135
0.3135
50
0.01729
0.8645
100
0.01406
1.406
500
0.01007
5.035
1000
0.007914
7.914
2500
0.007201
18.0025
5000
0.006622
33.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | SMD Comm X8R HT150C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL, High Temperature |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 33 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | C0402C |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X8R |