
TDK Corporation
Product No:
C0510X5R0J105M030BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0204
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.31445
3.1445
50
0.23788
11.894
100
0.20729
20.729
500
0.15352
76.76
1000
0.130492
130.492
2500
0.122816
307.04
5000
0.11514
575.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |