
TDK Corporation
Product No:
C0510X7R1E473M030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
COMMERCIAL GRADE REVERSE GEOMETR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1729
1.729
50
0.11514
5.757
100
0.09785
9.785
500
0.069084
34.542
1000
0.060448
60.448
2500
0.05757
143.925
5000
0.053257
266.285
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |