
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E0R4B030BF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.4PF 25V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0494
0.494
50
0.0342
1.71
100
0.029545
2.9545
500
0.021128
10.564
1000
0.018316
18.316
2500
0.015124
37.81
5000
0.013072
65.36
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | High Q, Low Loss |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.4 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |