
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E101J030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 25V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.057
0.57
50
0.03116
1.558
100
0.025365
2.5365
500
0.018126
9.063
1000
0.01425
14.25
2500
0.012958
32.395
5000
0.011913
59.565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |