
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E120J030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 12PF 25V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04845
0.4845
50
0.02641
1.3205
100
0.02166
2.166
500
0.015447
7.7235
1000
0.012141
12.141
2500
0.011039
27.5975
5000
0.010156
50.78
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 12 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |