
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E1R4C030BF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1.4PF 25V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0133
0.133
50
0.0095
0.475
100
0.00817
0.817
500
0.005814
2.907
1000
0.005035
5.035
2500
0.004161
10.4025
5000
0.003591
17.955
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1.4 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |