
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1E360G
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 36PF 25V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0095
0.095
50
0.0057
0.285
100
0.00532
0.532
500
0.004788
2.394
1000
0.00456
4.56
2500
0.004484
11.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 36 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |