
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1H050C030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 5PF 50V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04465
0.4465
50
0.02413
1.2065
100
0.01976
1.976
500
0.014098
7.049
1000
0.011086
11.086
2500
0.01007
25.175
5000
0.009272
46.36
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 5 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |