
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1H330K030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0399
0.399
50
0.02185
1.0925
100
0.01786
1.786
500
0.012768
6.384
1000
0.010022
10.022
2500
0.00912
22.8
5000
0.008388
41.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 33 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |