
TDK Corporation
Product No:
C0603C0G1H820J030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 82PF 50V C0G 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07315
0.7315
50
0.03971
1.9855
100
0.032395
3.2395
500
0.02318
11.59
1000
0.018202
18.202
2500
0.016549
41.3725
5000
0.015228
76.14
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 82 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |