
TDK Corporation
Product No:
C0603CH1E030C030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3PF 25V CH 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.247
0.247
10
0.1349
1.349
50
0.09424
4.712
100
0.08132
8.132
500
0.058102
29.051
1000
0.050369
50.369
2500
0.041591
103.9775
5000
0.035948
179.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 3 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | CH |