
TDK Corporation
Product No:
C0603CH1E100D030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10PF 25V CH 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02375
0.2375
50
0.01634
0.817
100
0.01406
1.406
500
0.010032
5.016
1000
0.008702
8.702
2500
0.007182
17.955
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | CH |