
TDK Corporation
Product No:
C0603JB0J334M030BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.33UF 6.3V JB 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.1064
1.064
50
0.06042
3.021
100
0.050065
5.0065
500
0.035112
17.556
1000
0.02907
29.07
2500
0.027056
67.64
5000
0.024757
123.785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | JB |