
TDK Corporation
Product No:
C0603JB1A103M030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 10V JB 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04275
0.4275
50
0.02964
1.482
100
0.02546
2.546
500
0.018221
9.1105
1000
0.015798
15.798
2500
0.013044
32.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | JB |