
TDK Corporation
Product No:
C0603JB1C472M030BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4700PF 16V JB 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.01995
0.1995
50
0.01406
0.703
100
0.01216
1.216
500
0.008721
4.3605
1000
0.007552
7.552
2500
0.006242
15.605
5000
0.005396
26.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4700 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 16V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | JB |