
TDK Corporation
Product No:
C0603JB1E154K030BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.15UF 25V JB 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1729
1.729
50
0.11514
5.757
100
0.09785
9.785
500
0.069084
34.542
1000
0.060448
60.448
2500
0.05757
143.925
5000
0.053257
266.285
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | JB |