
TDK Corporation
Product No:
C0603X5R0J224M030BB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.05415
0.5415
50
0.02945
1.4725
100
0.02394
2.394
500
0.017119
8.5595
1000
0.013462
13.462
2500
0.012236
30.59
5000
0.011258
56.29
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |