
TDK Corporation
Product No:
C0603X6S0G474M030BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.12445
1.2445
50
0.07049
3.5245
100
0.058425
5.8425
500
0.040964
20.482
1000
0.033915
33.915
2500
0.031568
78.92
5000
0.02888
144.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |