
TDK Corporation
Product No:
C0603X6S0J104K030BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0494
0.494
50
0.02698
1.349
100
0.022135
2.2135
500
0.015789
7.8945
1000
0.012398
12.398
2500
0.011276
28.19
5000
0.010374
51.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6S |