
TDK Corporation
Product No:
C0603X7R1A682M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 6800PF 10V X7R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0133
0.133
50
0.00893
0.4465
100
0.00779
0.779
500
0.005548
2.774
1000
0.004807
4.807
2500
0.003971
9.9275
5000
0.00343
17.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 6800 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |