
TDK Corporation
Product No:
C0603X7S0J224K030BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X7S 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.15105
1.5105
50
0.09063
4.5315
100
0.07657
7.657
500
0.052383
26.1915
1000
0.046341
46.341
2500
0.044327
110.8175
5000
0.040299
201.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7S |